O FIRMIE OGRZEWANIE KOMINKOWE WYDARZENIA PROJEKTY UNIJNE GALERIA KONTAKT

WYROBY ODLEWNI KORNAK


WKŁADY KOMINKOWE

WKŁADY DO AKUMULACJI

WKŁADY KOMINKOWE

wkłady kominkowe z płaską szybą
wkłady z bocznymi szybami
wkłady z szybami kształtowanymi
wkłady z ozdobnymi ramami
wkłady kominkowe komfort

PIECE WOLNOSTOJĄCE

CZĘŚCI ZAMIENNE

ŻELIWNE SŁUPKI DROGOWE

POZOSTAŁE ODLEWY


POLECAMY:Wkłady KORNAK KOMFORT zostały wyposażone w specjalny króciec (2) w górnej części wkładu, który pozwala doprowadzać rurą (1) powietrze wtórne z zewnątrz budynku do dopalania gazów i systemu czystej szyby. Regulacja powietrza pierwotnego (4) w dolnej części wkładu, pozwala pobierać powietrze z pomieszczenia tylko podczas rozpalania. Szczególnie ułatwia rozpalanie drewna wilgotnego.

Wtórne powietrze zostaje wstępnie ogrzane w specjalnej komorze grzewczej (3) znajdującej się w górnej części wkładu. Po ogrzaniu zostaje wprowadzone do paleniska. Wtedy łatwo miesza się z paliwem, co umożliwia dopalanie gazów palnych zawartych w spalinach. Taki system pozwala oszczędzać opał i stanowi dodatkowe źródło ciepła.

Wkłady KORNAK KOMFORT szybę i drzwiczki mają w pełni uszczelnione. System czystej szyby wyposażony w regulację pozwala wprowadzać w sposób kontrolowany więcej powietrza podczas rozpalenia i dokładania kolejnych porcji drewna, a mniej powietrza, kiedy drewno osiągnie wyższą temperaturę a wilgoć z drewna odparuje. Odpowiednio skierowany strumień powietrza dostarczany w optymalnych ilościach z zewnątrz budynku, pozwala dłużej utrzymać szybę w czystości, nie wychładza i nie tworzy podciśnienia w pomieszczeniu.

Wkład Kornak Komfort 6

moc 18 kW
drzwiczki otwierane na bok
wymiary wkładu 1455 x 855 x 550 mm
(wys. x szer. x głęb.)
średnica wylotu spalin 230 mm
cena 6270,00 PLN

Wkład Kornak Komfort 10

moc 15 kW
drzwiczki otwierane na bok
wymiary wkładu 780 x 720 x 450 mm
(wys. x szer. x głęb.)
średnica wylotu spalin 200 mm
cena 4170,00 PLN